Akdeniz Aöf bürosundan alabileceğiniz bazı hizmetler şu şekildedir.

 • Öğrenci Belgesi: Öğrenciler, AÖF bürolarına bizzat veya posta yoluyla başvurarak öğrenci belgesi alabilirler.

 • Askerlik Tecil İşlemleri: Kayıtlı öğrencilerimizden askerlikle ilişkisi olanlar için öğrenim durumlarına ilişkin bilgi her yıl Askeralma Dairesi Başkanlığına (ASAL) toplu olarak gönderilmektedir.

 • Yabancı Ülkelerce İstenen Öğrenci Belgeleri ve Diğer Belgelerin Onaylanması: Bazı öğrencilerimizin ana ve babaları yurt dışında çalışmakta, çocuğunun yükseköğrenimini sürdürmesi nedeniyle bulundukları ülkelerin sigorta ve benzeri kurumlarından bazı haklar elde etmektedirler. Bu hakların elde edilmesinde kullanılmak ve onaylanmak üzere yurt dışından gönderilen veya Sosyal Güvenlik Kurumunca bu amaca yönelik olarak istenen formlar Merkez Büro tarafından doldurularak onaylanmaktadır. Bu nedenle yurt dışından gelen öğrenci belgelerinin onayı için posta ile veya bizzat Merkez Büroya başvurulması gerekmektedir. AÖF büroları size bu konuda bilgi verecek herhangi bir belge onaylamayacaklardır.

 • Büro, Sınav Merkezi ve Kişisel Bilgi Değişiklikleri: Öğrencilerimizin internet başvurusunda verdikleri nüfus bilgileri http://www.nvi.gov.tr adresindeki bilgilerle karşılaştırılacak, farklı bilgi bulunması hâlinde http://www.nvi.gov.tr adresindeki bilgilere göre düzeltilecektir. 

 • Yeniden Öğrenci Kimlik veya Tanıtım Kartı Düzenlenmesi:Kayıt yaptıran veya kayıt yenileten öğrenciler “Öğrenci Kimlik” veya “Tanıtım Kartı”nın kaybolması ya da kullanılamaz hâle gelmesi durumunda herhangi bir AÖF bürosuna bizzat başvurup aşağıdaki koşulları yerine getirerek öğrenci kimlik veya tanıtım kartının yeniden düzenlenmesini isteyeceklerdir.

 • Ders Kitaplarının Dağıtımı: Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıt yaptıran ve kayıt yenileten öğrencilerin ders kitaplarının dağıtımı AÖF bürolarından yapılacaktır.

 • Yabancı Dil Eğitimi Ders Kitapları:Dönemlik-kredili sisteme geçen Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarında okutulan yabancı dil dersleri tekrar düzenlenmiştir

 • Kayıt Silme: Kayıt sildirmek isteyen öğrencilerin, aşağıda belirtilen belgeleri tam olarak hazırlayarak AÖF bürolarından birine bizzat başvurmaları gerekmektedir.

 • Önlisans Yazısı: Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri lisans bölümü öğrencilerinden, ilk dört yarıyılından en az 120 AKTS kredilik ders alarak, başarılı olan, FF, YZ ve DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması en az 2,00 olan ve diğer yükümlülüklerini yerine getirenler, Açıköğretim Fakültesi bürolarından birine dilekçeyle başvurarak önlisans yazısı alabilirler.

 • Önlisans yazısı almak için kayıt sildirmek gerekmemektedir.

 • Başarı Belgesi: İngilizce Öğretmenliği Lisans Bölümünde ilk dört yarıyıldaki derslerinin tamamından başarılı olan öğrenciler, Millî Eğitim Müdürlüklerindeki işlemlerinde kullanılmak üzere AÖF bürolarına başvurarak başarı belgesi alabilirler. 

 • Mezuniyet ve Sonrası İşlemler: Kayıtlı olduğu önlisans programında en az 120 AKTS kredilik, lisans bölümünde en az 240 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarıyla tamamlayan, FF, YZ ve DZ notu olmayan Genel Not Ortalaması en az 2,00 olan ve diğer yükümlülüklerini yerine getiren öğrenciye, kayıtlı olduğu programın lisans veya önlisans diploması verilir.

Akdeniz Aöf Bürosu Adresi Nerede?

Adresi: Turgut Türkalp Mahallesi 79011. Sokak Yürek Apartmanı No:19/A 33090 Toroslar Mersin Karayolları 5. Bölge Karşısı

Akdeniz Aöf Bürosu Telefon numarası nedir, nasıl ulaşırım?

Telefon numarası: 0850 200 46 10

Akdeniz Aöf Bürosu Hangi İldedir?

Akdeniz Aöf Bürosu Bulundugu İl: Mersin