Ülkemizin enerji dağılımına önemli düzeyde katkı sağlayan Ayesaş iletişim numarası için bir araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Açılımı “İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş”  olan şirket bir Sabancı kuruluşu. Firmaya dilerseniz 444 4 372 numaralı müşteri destek hattı üzerinden ulaşabilirsiniz. 2013 tarihinde hisse satış sözleşmesi ile tüm hakları EnerjiSA A.Ş şirketine devreden kuruluş hâlihazırda çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Anadolu Yakası'nda yaklaşık 2,5 milyona ulaşan mesken veya ticarethane müşterisine hizmet sağlayan firma abone sayısını her geçen gün artırmaktadır. Perakende satış esasına göre ticari faaliyetlerine devam eden şirket “Enerji Piyasası düzenleme ve Denetleme Kurumu” ilkeleriyle hareket ediyor. Aynı zamanda şirket doğrudan müşteri aboneliği sistemiyle satış prensibi üzerinden hizmetlerini aktarıyor. Dolayısıyla şirketten anlaşma yoluyla elektrik enerjisi talep edilebiliyor.

Ayesaş Fatura Ödeme Online Gerçekleştiriliyor

Firma aynı zamanda internet üzerinden ödemelerin gerçekleşmesine sağlayacak sistemlere sahip. Dolayısıyla AYESAŞ fatura ödeme işlemlerini doğrudan şirketin web sayfası üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Firmanın fatura ödeme sayfasına linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca doğalgaz üzerinden enerji üreticisi E.ON ile %50 ortaklık geliştiren şirket bugün için faaliyetlerini aralıksız şekilde sürdürüyor. Enerjide yatırımlarını sürdüren şirket enerji verimliliğinin artırılması ve yeşil enerji olarak nitelendirilen bir sertifika sisteminin de sahibi. Bunun yanı sıra yapılan sözleşmeye mutabık kalınması şartıyla sabit fiyat garantisi uygulayan firma ulusal tarife endeksli üretici konumunda. Elektrik üretimi ve dağıtımında yüksek teknolojili ekipman kullanan firma, enerji kayıplarının %80 oranında azaltılmasını hedefliyor.
Kojenerasyon Üretimi Gerçekleştiriyor

Elektrik enerjisi üretimi sırasında ortaya çıkan kojenerasyon üretimi ile ısıl işlemden enerjiden elde eden şirketin karlılığı periyodik olarak artış gösteriyor. Bunun dışında kojenerasyon sistemine ilave olarak trijenerasyon sistemleri geliştiren firma hem elektrik hem de ısı enerjisi dışında ayrıca soğuksu üretimi gerçekleştirmektedir. Ayrıca eşarj istasyonları ile her geçen gün sayısı artan elektrikli otomobillere enerji sağlayacak çok sayıda istasyonun sahibi. Dolayısıyla bireysel kullanıma imkân sağlayan firma evlere veya işletmelerde belirlenen noktalara şarj sistemleri ve üniteleri kurabilmektedir. 1ila 4 saat arasında dolum gerçekleştiren bu üniteler oldukça verimli şekilde kullanılmaya devam ediyor. Ayesaş iletişim 444 4 372.