Sayfamızda EBA  nedir? nasıl kullanılır? Öğrenci olarak EBA 'yı nasıl giriş yapabilirim? EBA şifremi unuttum ne yapmalıyım? Kütüphane sayfası nedir? Çalışmalarım sayfası nedir? EBA Destek noktası nedir? EBA destek noktasını kimler kullanabilir? Canlı derse ne zaman katılabilirim? EBA Portfolya nedir? EBA  Ana sayfa'da Takvimim'de  neleri görebilirim? adres ve iletişim bilgileri paylaşılmıştır.

 • EBA nedir? 

Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır.

 • EBA nasıl kullanılır?

EBA’ya eba.gov.tr adresinin dışında iOS ve Android için geliştirilen mobil uygulamalarına App Store ve Google Play üzerinden erişilebilir. 

 • Öğrenci olarak EBA yı nasıl giriş yapabilrim? 

İki yolu vardır 1. Kendin yoluyla 2. Veli/ Öğretmen yardımıyla

1.a: e-okul bilgilerin ile eba ya girersin - bundan sonra kullanmak üzere bir şifre belirler kutucuklara yazarsın - dilersen e posta ve telofon bilgilerinide yazarsın ki şifreni unutursan kurtara bilesiniçeride 'profilim' ekranına girip de düzenleye bilirisin. 

2.a: Velin e-devlet şifresi ile  eba ya girer ve giriş şifresi alır ve ya öğretmenin e-devlet veya mebsis şifresi ile eba ya girer giriş şifresi  alır - bundan sonra kullanacağın şifreni kutucuklara yazarsın - dilersen e posta ve telofon bilgilerinide yazarsın ki şifreni unutursan kurtara bilesin içeride 'profilim' ekranına girip de düzenleye bilirisin. 

 •  EBA şifremi unuttum ne yapmalıyım?

“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.-Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla. TC Kimlik Numaranı gir -
Bir doğrulama yöntemi seç.

-e-Postayı seçtiysen: Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin). e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.
-Cep telefonunu seçtiysen: Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin). Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas. Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.

 • Kütüphane sayfası nedir?

Kütüphane sayfasında, farklı kategorilere ait binlerce içerik yer almaktadır. Hem eğitsel hem de genel kültür içeriklerinin yer aldığı bu bölümde video, ses dosyası, dergi, etkileşimli kitap ve uygulama gibi farklı içerik tiplerine ulaşabilirsin.

 • Çalışmalarım sayfası nedir?

Çalışmalarım sayfasında öğretmeninin gönderdiği çalışmaları görebilirsin. Çalışmalarını tarihine ve durumuna göre filtreleyerek geçmiş ya da devam eden çalışmalarını inceleyebilirsin.

 • EBA Destek noktası nedir?

EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak için okul/kurumlarda oluşturulan alanlardır.

 • EBA destek noktasını kimler kullanabilir?

EBA Destek Noktası, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmadığı okul idarele- rince tespit edilen 1. sınıftan 12. sınıfa kadar zorunlu eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler tarafından kullanılabilir.

 • Canlı derse ne zaman katılabilirim?

Canlı dersinize, dersinizin başlangıç saati geldiğinde katılabilirsiniz. “Katıl” düğmesi, dersiniz aktif olduğu sürece görünecektir. Süre dolmadığı sürece, geç kalsanız bile dersinize katılabilirsiniz. Ancak dersin süresi bittiğinde derse katılamazsınız. Canlı dersinize 10 dakika kala EBA’ya giriş yaptığınızda karşınıza dersinizin başlama saatini bekleyeceğiniz ekran çıkmaktadır. Ders saati geldiğinde “Derse Katıl” düğmesine tıklayarak öğretmeninizin dersi başlatmasını bekleyebilirsiniz.

 • EBA Portfolya nedir?

EBA Porftolyo Yönetimi; öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları projeler ve ders dışı sosyal aktiviteler bilgilerinin biriktirilerek sergilendiği, benzersiz bir dijital bellek özelliğidir.

 • EBA  Ana sayfa'da Takvimim'de  neleri görebilirim?

"Duvar"da sana gönderilmiş olan etkinlikleri, ödevleri; yazılı sınavlarını takvimde görüp takip edebilirsin.

Eba Adresi Nerede?

Adresi: Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No.8 06560 Yenimahalle

Eba Telefon numarası nedir, nasıl ulaşırım?

Telefon numarası: Tel: 0 312 296 94 00

Eba Hangi İldedir?

Eba Bulundugu İl: Ankara