FİRMANI EKLE GİRİŞ YAP ŞİFREMİ UNUTTUM?

Saint-Joseph Fransız Lisesi Telefon Numarası ve İletişim Bilgileri.

Saint-Joseph Fransız Lisesi - Telefon - Adres - İletişim Bilgileri
Telefon (216) 414-5260
Website Saint-Joseph Fransız Lisesi
Mail Mail Atmak İçin
İl İstanbul
Adres İstanbul özel saint joseph fransız lisesi dr esat işık cad. no:62 34710 caferağa, kadıköy, i̇stanbul - türkiye
Sektör Eğitim Kurumları
Saint-Joseph Fransız Lisesi - Telefon - Adres

Saint-Joseph Lasalyen Fransız Rahipleri Cemiyeti tarafından 1870'de 32000m2 arazi üzerinde bir erkek okulu olarak kurulmuştur. Günümüzde, Lise Hazırlık'tan Lise 4'e kadar karma eğitim vermektedir. Öğrencilerini, Türk Millî Eğitim Bakanlığı yönetiminde ülke çapında uygulanan bir sınavla seçmektedir.

Saint-Joseph Lisesi kurulduğu yıldan itibaren en başarılı ve iddialı Fransız liseleri arasında sağlam bir yer edinmiştir. En eski eğitim kurumlarından biri olmasının yanı sıra mezun ettiği öğrencilerinin kalitesi ile de tanınmıştır.

Okul olarak amacımız öğrencilerimizin çeşitli kültürlerin sentezini yapmaları ve kendi prensiplerini belirlemeleri ve bu yolla diğer öğrencilerden farklı seçkin bir kişiliğe sahip olmalarıdır. Bu yüzden, öğrencilerimiz derslerinde, ilişkilerinde ve etkinliklerinde başarılıdırlar.

Saint-Joseph Lisesi'nde eğitim 1 yıl yoğun Fransızca hazırlık ve bunu takiben 4 yıl lise olmak üzere 5 yıldır. Bilgisayar, Fransızca, Takviyeli Fransızca, Matematik ve Fen dersleri (Fizik, Kimya, Biyoloji) Fransızca olarak Fransız öğretmenler veya iyi derecede Fransızca bilen Türk öğretmenler tarafından okutulur. Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler gibi Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenen diğer dersler Türkçe olarak okutulur.

 

Mezunlarımız arasında, özellikle son yıllarda güçlü bir dayanışma mevcuttur. 1971 yılında kurulmuş olan Saint-Joseph'liler Derneği tüm Saint-Joseph'lilere destek olmaktadır.

 

1992 yılında kurulmuş olan Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı, öğrenciler ve mezunlar için bir diğer dayanaktır. 

 

Saint-Joseph Lisesi spora, özellikle basketbol ve voleybola büyük önem verir. Okulumuz, Türkiye'de, Avrupa'da ve dünyada, liseler arasında düzenlenen turnuvalarda bir çok şampiyonluk kazanmıştır.

 

Saint-Joseph Lisesi 1910'da kurulan ve 1200 çeşit taş ve 10000 çeşit böcek, kuş ve hayvanın sergilendiği ve 2010 yılında yenilenen bir "Doğa Bilimleri Merkezi"ne (DBM) sahiptir. 

 


Saint-Joseph Fransız Lisesi İletişim Bilgileri Nedir?


Saint-Joseph Fransız Lisesi Adresi Nerede ?

Adresi: İstanbul özel saint joseph fransız lisesi dr esat işık cad. no:62 34710 caferağa, kadıköy, i̇stanbul - türkiye

Saint-Joseph Fransız Lisesi Telefon numarası nedir, nasıl ulaşırım?

Telefon numarası: (216) 414-5260

Saint-Joseph Fransız Lisesi Hangi İldedir?

Saint-Joseph Fransız Lisesi Bulundugu İl: İstanbul

Eklenme Tarihi 17/11/2020
Firma Puanı
Saint-Joseph Fransız Lisesi Hakkında ne düşünüyorsun?
Güvenlik Kodu: