ÜCRETSİZ FİRMA KAYDI | GİRİŞ YAP

Cumhurbaşkanlığı İletişim Cimer - Adres - Telefon - İletişim bilgileri nedir?

Telefon Numarası0(312) 590 20 00
Adres T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe - Ankara
SektörDiğer
Görüntülenme1,184 Kez Görüntülendi.
Eklenme Tarihi08-09-2021

Cimer Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan, Tüketicilerin şikayetlerini dile getirebildikleri bir web servisidir. 2015 Yılında devreye giren, kullanıcıların ihbar, talep ve şikayetlerini Cumhurbaşkanlığına direk iletebildikleri bir iletişim yoludur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu kapsamındaki haklarını kullanma yetkisi bu portalda sunulmuştur.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin kısaltması CİMER olarak adlandırılmaktadır. CİMER başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar ihbar, şikayet ve taleplerini 2 yolla iletebilmektedir. Telefon ile arama gerçekleştirerek yapılabileceği gibi bu işlemler elektronik ortamda da gerçekleştirilebilir.
Elektronik ortamda başvuru için;
"Başvuru Yap" butonunun seçilmesinin ardından T.C. kimlik numarası, ad-soyad, anne kızlık soyadının ilk ve son harfi ile cep telefonu bilgiler giriş yapıldıktan sonra başvuru sahibinin cep telefonuna gönderilen onay kodunun doğrulamasıyla birlikte başvuru sahibi ilgili ekrana yönlendirilmektedir.
Kimlik bilgileri kısmında başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası, ad-soyad, adres ve cep telefonu bilgileri sistem tarafından otomatik olarak doldurulmaktadır. Bu kısımda ayrıca başvuru sahibi e-posta adresi bilgilerini girmek zorunda olduğu gibi eğitim durumunu isteğe bağlı olarak girebilir veya boş bırakabilir.
Bununla birlikte; başvuru sahibi yazışma adresi olarak farklı bir adres kullanabilir; ayrıca dilerse özellikle mahalli hizmetlerde ortaya çıkan sorunların yerinde tespit edilebilmesi amacıyla konum bilgilerini paylaşabilir.
Daha sonra başvuru sahibi başvuru detay ekranına yönlendirilerek başvuru metnini oluşturur ve başvurusuna dosya ekleyebilir.
Son aşamada başvuru sahibi, başvuru ön izleme yönlendirilerek hem kimlik bilgilerinin hem de başvuru metninin doğruluğunu inceler ve yasal bilgilendirme yazısını okuyup onayladıktan sonra "başvuruyu tamamla" bölümünü seçerek işlemini tamamlayabilir. Başvuru tamamlandıktan sonra kişiye başvurusunu takip edebileceği bir başvuru numarası verilir ve e-mail adresine başvurusunun alındığı hakkında bilgilendirme mesajı gider.
E-Devlet üzerinden başvuru yapmak için;

Kişi E-devlet hesabına giriş yaptıktan sonra ilgili ekranda Search kısmına Cimer olarak ara yapabilir ve karşısına gelen arama sonuçlarda CİMER sayfasını tıklayarak, ilgili bölüme yönlenir.
Daha sonrasında sayfanın sizi yönlendirdiği yolu izleyerek ilgili işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Telefonla başvuru (ALO 150) için;

Başvuru sahibi ALO 150 numarasını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.
Başvuru sahibi ALO 150'yi aradığında bulunduğu ilin Valilik bünyesindeki CİMER Kullanıcısı telefonunu cevaplamakta ve yönlendirici sorularla kişinin başvurusunu kayıt altına alarak ilgili kamu kurumuna doğrudan yönlendirebilmekte veya ön değerlendirme için başvuruyu İletişim Başkanlığına aktarabilmektedir.
ALO 150 telefon hattı üzerinden yapılan ihbar başvurularında dilerseniz kimlik bilgilerinin gizlenmesi talep edebilirsiniz.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Cimer firmaya dair şikayet ve yorumlarını okuyabilirsiniz ve telefon numarasını arayabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı İletişim Cimer Ürün veya hizmetlerine dair şikayetlerini inceleyebilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı İletişim Cimer için şikayet öneri ve yorumlarınızı aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Güvenlik Kodu: