ÜCRETSİZ FİRMA KAYDI |GİRİŞ YAP
Mahsülünü dökmek zorunda kalan çiftçiye iyi haber geldi

Mahsülünü dökmek zorunda kalan çiftçiye iyi haber geldi

Pandemi nedeni ile 6 mayısta ilan edilen 19 günlük sokağa çıkma yasağının ardından tarım sektörü patlak verdi. Gerekçe olarak pazarların kapatılması gösterildi. Binlerce ürün pazarların açılmaması nedeniyle çöp olarak döküldü.

Hal esnafları: Sermayemiz yok oldu diyerek Tarım Bakanı Bekir Pakdemirliye sitemde bulundu. Başka bir çiftçi ise domateslerini dökerken 1 ay sonra domatesi 30TL'den alırsınız diyerek sitemde bulundu ve tüm mahsülünü döktü. Hükümetin tarım politikasının yanlış olduğunu dile getirdiler.

Başka bir çiftçi 4 tonluk mahsulunu hayır için dağıttı.

Mahsülü Çöp olup gitmesin diye 750TL'den 4 tonluk sebze meyvesini bir hayırsevere verdi. Zaten çöp olacak bari hayır olarak gitsin dediği öğrenildi.

Başlıca Antalya, İstanbul , İzmir'de çiftçilerin mahsüllerini dökme videoları geldi. Bu gelişmeler sonrasında kısa bir süre içerisinde hükümetten açıklama geldi.

Cumartesi günleri 7 saat açık kalacağı ve pandemi kurallarına uyulması şartıyla pazarların açılacağı bildirildi. Kolluk kuvvetleri tarafından pazarlar denetlenecek ihlal olmasına izin verilmeyecek denildi. 

Salatalıklarını Döken Adamın Görüntülüleri Kameralara Yansıdı

REKLAM ALANI
Kaleme Alan, Yazar & Yayıncı Bilgileri
Yazar İrfan Özer
Görüntülenme 221 Kez Görüntülendi.
Yayıncı Sektör Dizini
Yayınlanma Tarihi 05/05/2021
Benzer Konular
  • Son Görüntülenen Bloglar
Yayınlanma Tarihi: 14 Nisan
Firma Tanıtımları
Yayınlanma Tarihi: 03 Mayıs
Firma Reklamı
Yayınlanma Tarihi: 20 Ağustos
Siteni Ekle Tanıt