Gratis, Cilt bakımı, kaş-kirpik uygulamaları, el ve ayak bakımı gibi kişisel bakım ürünleri satan, kozmetik ürün satışı gerçekleştiren, son zamanların en popüler ve en iyi kozmetik ürün satış markasıdır. Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri odaklı bir perakende zinciri olarak kurulan firma, ilk mağazasını 17 Temmuz 2009’da İstanbul Metrocity AVM’de açtı. Faaliyetlerini ilk olarak 15 mağaza ile İstanbul’da yürüten marka, 2011 yılında İstanbul dışındaki ilk mağazasını Kocaeli’de hayata geçirdi. Günümüzde ise Gratis, 80 ilde 650’yi aşkın mağazasıyla hizmet vermektedir
Gratis, toplam çalışan kadın personel sayısına bakıldığında, sektörde kadın istihdamında önde gelen firmalarının arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

 Müşteri Deneyimi

Diğer firmaların aksine “Koşulsuz iade” imkanı sunan Gratis, ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti hususlarında büyük sıçrama yapmıştır. Firma, bu hizmet ile Gratis Kart sahibi olan tüketicilere, satın aldıkları ürünlerden memnun kalmadıkları takdirde ürünü kullanmış olsalar bile 30 gün içerisinde fiş ya da faturaları ile 80 ilde bulunan 650’nin üzerindeki mağazasında koşulsuz iade yapma imkanı sağlamaktadır. Gratis, geliştirdiği Gratis Kart sadakat programını kullanan tüketicilerin her birine kişiselleştirilebilir kampanya ve fırsatlar da sunmaktadır. Ayrıca tüketiciler tarafından Türkiye’nin en sevilen markalarının belirlendiği Lovemarks 2020 Araştırması’nda ‘Lovemark’ unvanını almıştır. 

Online Alışveriş

Gratis uygulamasıyla, internet üzerinden 7/24 online alışveriş işlemleri de yapabilmektesiniz. Sade arayüzü ve kullanım kolaylığı ile kullanıcı dostu bir uygulaması bulunmaktadır. Bayanlar yüksek oranda kozmetik ürünü seçerken Gratis markasını tercih etmektedir.


Kişisel Bakım Denildiğinde Gratis Orada!

Bu kadar popüler olan bir Marka’nın  tüketici potansiyeli de yüksek olacağı için bir çağrı merkezi oluşturulmuş ve kullanıcıların istek ve şikayetleri buraya iletilmektedir. Gratis çağrı merkezi her gün 10:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Gratis Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Müşteri Hizmetleri: 0 850 210 69 00.
Adres: Cömert Sk. Yapı Kredi Plaza C Blok Levent  Beşiktaş, İstanbul
E-Posta: İnfo@gratis.com